モデル : SP121R113S
Q1: Is the panel PC fanless?
Q2: What kind of touch screen technology is used?
A2: The series features a 5-wire resistive touch solution, offering stable and reliable operation.
Q3: Are the panel PCs waterproof?
A3: Yes, the front bezel is made of silver aluminum with IP65 protection against dust and water.
Q4: What I/O ports are available?
Q5: What mounting options are supported?
A5: VESA mount, Panel mount, and Clip mount are available for flexible installation.
Q6: What power input range do these models support?
A6: They support wide-range DC input from 9V to 36V, suitable for various industrial applications.
Q7: Which operating systems are supported?
A7: The panel PCs support Windows, Linux, and other mainstream OS for versatile deployment.
Q8: Which industries can benefit from these panel PCs?
Display for 3:4 Ratio
Size
12.1" TFT
Resolution
1024 x 768
Colors
16.7M
Luminance
350 cd/m2
Contrast Ratio
800:1
View Angle (H/V)
160°/160°
Model NO.
SP121R113S
SYSTEM
CPU
12th Gen Intel® Alder Lake-N N97
Memory
1 x 260-pin SO-DIMM DDR4 3200 MHz, up to 32GB
Storage
1 x SATA 3.0 / 1 x M.2 (Key M, 2242/2260/2280) with PCIe x1 or SATA3 for SSD
OS Support
Windows 10 Pro / Windows 10 IoT
Windows 11 Pro / Windows 11 IoT
TPM
TPM 2.0 onboard IC
I/O Ports
⁕ The I/O interface shown may vary depending on the selected motherboard.
RS232/422/485
2
DP
1
VGA
1
USB 3.2 Gen2
2
HDMI
GLAN
Expansion Slot
M.2
1 x M.2 ( Key E, 2230 ) with PCIe x1, USB 2.0 and CNVi for WiFi optional
1 x M.2 ( Key B, 3042/3052 ) with PCIe x1 / USB 3.2 / USB 2.0 and SIM for 4G / 5G
MECHANICAL & ENVIRONMENTAL
Operation Temp.
0 ~ 45°C
Storage Humidity
10 ~ 90%, non-condensing
Form Factor
Touch Screen
5 Wires Resistive ( Single touch )
Mounting
VESA mount (100x100mm) & Panel mount & Clip mount
Power Supply
3 Pin power terminal block for DC in 9V~36V
類似製品
12.1" Intel® 7th Gen Intel® Core™ i3 i5 i7
12.1" Mini-ITX Intel® Alder Lake-N N97/N305
12.1" Intel® Alder Lake-N N97/N305
12.1" Intel® Elkhart Lake SoC Processors J6412
12.1" 13th Core™ i7 i5 i3
12.1" 13th Core™ i7 i5 i3
12.1" Intel® Celeron® Processor J6412